Lokalizacja

Karwiany nie bez powodu nazywane są sypialnią Wrocławia- cicha i spokojna okolica w bliskiej odległości od miasta. Jest to stale rozwijająca się wieś, która ma swoim mieszkańcom wiele do zaoferowania.

Znajdują się tu zarówno punkty rekreacyjne, jak i usługowe. Konsekwentnie rozwijana jest infrastruktura komunikacyjna, dzięki której dotarcie do Wrocławia nie stanowi problemu. Karwiany to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób ceniących sobie bliskość natury.

REKREACJA
Osoby ceniące sobie aktywny tryb życia nie zaznają tu nudy! Trwają ostatnie etapy budowy nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Znajdą się tu m.in. boisko do piłki nożnej, bieżnia, skatepark oraz miejsce wypoczynkowe.
W Karwianach znajduje się również kościół oraz świetlica, w której organizowane są różnego rodzaju spotkania i zajęcia. Miejscowość dba także o integracje mieszkańców – coroczne obchody dnia dziecka przewidują zabawę nie tylko dla najmłodszych. Kino plenerowe, grill to tylko nieliczne z atrakcji jakie w tym dniu czekają na gości.
W niedalekiej odległości od Karwian znajdują się także między innymi: tor wyścigów konnych we Wrocławiu (11 min. samochodem), kompleks sportowy z basenem w Ślęzy (10 min samochodem), Zamek Topacz i muzeum motoryzacji w Ślęzy (10 min samochodem) oraz teatr w ATM Scena na Bielanach (12 minut samochodem).
EDUKACJA
Rosnąca popularność Karwian jako miejsca do życia jest wynikiem wyboru spokojnej okolicy w atrakcyjnej lokalizacji. Dla mieszkających tu rodzin z dziećmi bardzo ważna jest bliska odległość do placówek edukacyjnych. W ostatnim czasie w miejscowości powstał nowy żłobek oferujący opiekę dla najmłodszych.
Dla starszych dzieci najbliższa placówka szkolna znajduje się w Rzeplinie zaledwie 4,5km od inwestycji Nowe Karwiany. Nieco dalej, w Żórawinie położonej 7 km od Karwian, znajduje się kolejna szkoła podstawowa, a także biblioteka publiczna.
USŁUGI
Ciągły rozwój Karwian sprawia, że pojawia się tu coraz więcej lokali usługowych. We wsi znajdują się sklepy spożywcze, apteka, restauracja oraz salony beauty. Tuż przy południowej granicy Karwian położony jest szpital wielospecjalistyczny oraz zakład opieki zdrowotnej.
Zaledwie 7 km od Karwian, w Bielanach Wrocławskich, mieści się największe w Polsce centrum handlowe. Znajdują się tam zarówno wielkopowierzchniowe sklepy o różnorodnej tematyce jak i lokale usługowe. Można tam również spędzić czas w kinie lub na sali zabaw.
KOMUNIKACJA
Karwiany położone są zaledwie 5 minut od granic Wrocławia. Dojazd nawet bez samochodu nie stanowi problemu. Komunikacja miejska pozwala na bezpośrednie dotarcie do pętli Krzyki we Wrocławiu, z której możliwy jest dojazd w każdą stronę miasta. Dzieci bez problemu dojadą autobusem do najbliższych szkół, a dorośli do pracy. Miejscowość obejmują także trasy autobusów podmiejskich realizujące kursy od okolicznych wsi aż do samego centrum Wrocławia. Karwiany znajdują się jedynie 7 km od Bielan Wrocławskich, w których znajduje się przystanek PKP.
- 500 m - Sklep,
- 700 m - Kościół,
- 1 km - Ośrodek zdrowia,
- 4 km - Przedszkole
- 4 km - Szkoła podstawowa,
- 6 km - Gimnazjum
- 6 km - centrum handlowe bielany
- 7 km - Autostradowa Obwodnica Wrocławia, Węzeł Bielański

Facebook